Metoda korekcji wzroku

Refrakcyjna wymiana soczewki

Refrakcyjna wymiana soczewki (RLE) – to jedna z metod korekcji wad wzroku.

Podczas zabiegu usunięta zostaje naturalna soczewka oka i zastąpiona wysokiej jakości implantem. Wszczepiona soczewka trójogniskowa pozwala uniezależnić się pacjentowi od okularów, również tych do czytania.

Korzyści:

  • check-mark-1Szybka i odczuwalna poprawa ostrości widzenia, a tym samym wyższa jakość życia i codziennego funkcjonowania.
  • check-mark-1Dodatkowa ochrona dla oczu – wszczepiane soczewki posiadają żółty filtr szkodliwego dla plamki żółtej światła niebieskiego i filtr UV.
  • check-mark-1Możliwość kompletnej rezygnacji z okularów korekcyjnych (przy zastosowaniu soczewek wieloogniskowych).
  • check-mark-1Zabieg refrakcyjnej wymiany soczewki nie ma wpływu na rozwój chorób oczu w przyszłości. Naturalna soczewka zostaje wymieniona na implant, który nie ulegnie zmętnieniu więc w przyszłości nie rozwinie się zaćma.
  • check-mark-1Zabieg przy użyciu nowoczesnej technologii ZEPTO – ZEPTO jest nowoczesnym systemem do kapsulotomii, który podnosi poziom bezpieczeństwa, przewidywalność i efektywność chirurgii zaćmy. W sposób automatyczny i natychmiastowy tworzy perfekcyjnie okrągły otwór w torebce soczewki, która przytrzymuje Twoją naturalną soczewkę i później będzie wykorzystywana do zaimplantowania nowej soczewki sztucznej
  • check-mark-1Implantacja soczewki przy pomocy jednorazowego systemu do aplikacji AutonoMe, co zwiększa sterylność, a zarazem bezpieczeństwo zabiegu refrakcyjnej wymiany soczewki
  • check-mark-1Możliwość wykonania zabiegu na obu oczach jednego dnia.

TECHNOLOGIE

VERION™ IMAGE GUIDED SYSTEM

System wspomaga chirurga w planowaniu, a następnie przeprowadzeniu zabiegów wewnątrzgałkowych. Urządzanie pokazuje między innymi lokalizację cięcia, a także dokładne miejsce wszczepu soczewki. Cyfrowy marker wspomaga chirurga podczas zabiegu, co jest szczególnie ważne przy soczewkach torycznych i wieloogniskowych.

alcon-wavelight-verion-reference-unit-back

SYSTEM ORA

To jedno z największych osiągnięć technologicznych w chirurgii zaćmy. Dzięki temu urządzeniu można wykonać pomiary oka pacjenta w czasie rzeczywistym podczas zabiegu zaćmy. Technologia ta pomaga zweryfikować, czy krótkowzroczność, dalekowzroczność lub astygmatyzm są odpowiednio korygowane podczas zabiegu.

Korzyści dla pacjenta:

  • check-mark-1Może pomóc osiągnąć lepszą jakość widzenia po zabiegu.
  • check-mark-1Zapewnia chirurgowi dodatkowe potwierdzenie i uzyskanie najlepszych, możliwych wyników refrakcyjnych.
  • check-mark-1System ORA poprawia dokładność korekty, co zmniejsza ryzyko konieczności noszenia okularów po zabiegu.

 

Zabieg refrakcyjnej wymiany soczewki może być przeprowadzony także u pacjentów, którzy wcześniej poddali się laserowej korekcji wzroku.

Stosowane soczewki:
– Panoptix
– Panoptix Toric
– Vivity
– Vivity Toric

SOCZEWKI TRÓJOGNISKOWE (PANOPTIX)

Zapewniają wyraźnie widzenie z każdej odległości. Ich konstrukcja optyczna została stworzona z myślą o tym, by umożliwić niezależność od okularów osobom prowadzącym aktywne życie.

Soczewki trójogniskowe toryczne (Panoptix Toric) – polecane Pacjentom z presbiopią oraz astygmatyzmem. Pozwalają na wyraźne widzenie z każdej odległości oraz uniezależnienie się od okularów.


VIVITY

To najnowsze soczewki wewnątrzgałkowe firmy Alcon, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom ryzyko pojawienia się niepożądanych efektów optycznych jest minimalne.

Soczewka Vivity daje niespotykane dotąd połączenie bardzo wysokiej jakości dalekiego widzenia, z możliwością uniezależnienia się od okularów do tak bliskich odległości jak 50-60 cm. I to na stałe!
Soczewka Vivity Toric – polecane Pacjentom z astygmatyzmem. Pozwalają na wyraźne widzenie bez okularów w większości życiowych sytuacji!

INFORMACJE

PRZED ZABIEGIEM

Wizyta kwalifikacyjna ma dla nas szczególne znaczenie!

Aby Pacjent mógł uniezależnić się od okularów potrzebne są niezwykle precyzyjne pomiary oraz badania. Podczas wizyty wykonywane jest pełne badanie okulistyczne oraz inne badania diagnostyczne, dzięki którym chirurg otrzymuje parametry oka Pacjenta. Posłużą one do obliczenia najlepiej dobranej soczewki wewnątrzgałkowej, która pozwoli całkowicie usunąć wadę wzroku oraz uniezależnić się od okularów.

ZABIEG

  • Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu kroplowym, Pacjent przez cały czas jest świadomy.
  • Cały zabieg trwa kilkanaście minut.
  • Po znieczuleniu miejscowym okolic oka lekarz rozchyla komorę oka i delikatnie rozdziela naturalną soczewkę na mniejsze fragmenty; usuwa je i czyści tylną komorę oka; delikatnie umieszcza nową soczewkę, która w ciągu kilku chwil dopasowuje się do pierwotnego kształtu.
  • Następnie zakrapla oko antybiotykiem i lekiem przeciwzapalnym oraz nakłada na nie opatrunek.
  • Podczas jednego zabiegu ze wskazań medycznych można operować oboje oczu. Ze względu a bezpieczeństwo każde oko traktowane jest jako osobny zabieg.